Sztukateria

MARDOM DECOR COLLECTION


Coś, co ma być tak samo piękne i praktyczne przez wiele lat, nie może być ani zbyt proste, ani zbyt skomplikowane. Dla naszej sztukaterii wybraliśmy więc technologie, które gwarantują wszystkie oczekiwane cechy. To trwałe i łatwe w stosowaniu rozwiązania oparte na piankach poliuretanowych, dostępnych w wielu gatunkach i specyfikacjach. Ich estetyka oraz praktyczne zalety przekonują zarówno projektantów, jak i ich klientów.
Pamiętaliśmy zwłaszcza o docelowych odbiorcach — dzięki temu, gotowe produkty są łatwe w montażu i nie sprawiają kłopotów w późniejszym wykorzystywaniu (np. utrzymanie czystości).

Mało który element dekoracyjny wzmacnia efektowność wnętrza tak, jak dobrze dobrane listwy i narożniki. Zamykają one i organizują przestrzeń, natychmiast budując wrażenie wykończenia każdego szczegółu. Jest to bowiem właśnie to — detal, który daje wielką różnicę.
Od strony estetycznej listwy eliminują również ryzykowne połączenia między ścianami i podłogą. Nawet, gdy poza nimi nie zastosujemy żadnych stylizowanych elementów, już samo ich działanie potrafi zachwycić.
Już po chwili trudno będzie wyobrazić sobie, że kiedyś mogło ich nie być. Takie właśnie listwy oferujemy.

To architektura wnętrz  mniejsza rozmiarem, ale nie znaczeniem. Starannie dobrane detale potrafią wydobyć blask z każdej przestrzeni; warto więc poświęcać im wyjątkową uwagę już na etapie planowania projektu. Czasem jedna, dwie udane decyzje sprawiają, że ukryta logika i harmonia danego miejsca nagle staje się doskonale widoczna.
Jeśli jesteś na tej stronie, zapewne masz już przynajmniej ogólną wizję przyszłego wnętrza. Dołożymy starań, by już niebawem stała się rzeczywistością.

Zamawiając sztukaterię należy znać ilość metrów bieżących zamawianego asortymentu.  Mierząc światło okna lub drzwi, pamiętajmy aby do długości każdej krawędzi dodać wielokrotność szerokości listwy, która będzie użyta w opasce okiennej  lub obudowie drzwi.
Obliczając potrzebną  ilość gzymsu pod parapetowego  i nadokiennego, trzeba doliczyć naddatki  niezbędne do wykończenia dekoracji. Na koniec do ogólnej  liczby metrów bieżących  należy dodać 5% zapasu, na wypadek ewentualnych strat materiału.