Inspiracje

California Paints opracowała doskonałą paletę kolorów

Andover, Massauchusets, w dniu 5 lutego 2008 r. – Firma California Paints, expert w zakresie kolorów i farb innowacyjnych, oświadczył, iż wypuszcza na rynek nowy system kolorów pt. doskonała paleta, opracowana w celu ułatwienia procesu wyboru koloru. Przed wypuszczeniem doskonałej palety, California Paints zestawiła wiedzę naukowców w zakresie kolorów, najlepszych projektantów wnętrz, architektów, zawodowych malarzy w celu wyprodukowania idealnego systemu kolorów.

Dzięki naszym wszechstronnych kolorowym narzędziom, wszystkie mieszczące się w podręcznej biblioteczce, będziesz mógł w prosty sposób wyrazić swoje inspiracje. Będziesz miał możność naśladowania jakikolwiek kolorowy wzorzec przy pomocy kolorów California Paints, znajdujących się w Twoim zasięgu. Nowy zestaw jest bardzo dobrze dostosowany do potrzeb architektów i projektantów. Wiele narzędzi zawiera indeks z dużą ilością informacji który w trakcie pracy ujawni swoje walory. Zawiera funkcję pt. walory refleksów świetlnych (LRV) i dedykowane symbole, które ilustrują istotne informacje o kolorach takie jak np.: tylko dla użytku wewnętrznego. Bez znaczenia czy użyjesz wzornika kolorów, dużych kart kolorów czy podręcznego albumu kolorów, wszystkie narzędzia których potrzebujesz znajdziesz zestawie doskonałych kolorów projektanta California Paints.

Segregatory kolorów

Doskonała paleta architekta zawiera dziewięć segregatorów. Segregatory te zawierają próbki o wym. 5x8 cali, zestawione w rodziny kolorów. Segregatory te są doskonałe jeśli klient prosi o konkretny kolor, ale jest niepewny który odcień wybrać. Każda kartka zawiera perforację, dzięki której można ją łatwo wyrwać i podarować klientowi. Dłużej nie będziesz potrzebował kartkować wzorników, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Zamiast tego możesz trzymać podręczny segregator z odpowiednimi odcieniami kolorów.

Wzornik

Zestaw doskonałej palety architekta zawiera wzornik, który z pozoru zawiera tradycyjny wygląd, ale innowacyjny charakter. Wzornik zawiera indeks, który logicznie obrazuje nazwy kolorów w porządku alfabetycznym. Ten indeks wymienia również walory Munsella i wartość refleksów świetlnych dla każdego koloru. Wzornik składa się z grup kolorów i zawiera wytrzymały pasek, który spina wszystkie karty w miejscu dla bardziej wygodnego noszenia.

Album kolorów

Rzuć okiem na wszystkie 1696 kolorów zawartych w albumie kolorów doskonałej palety. Kolory są pogrupowane wg rodzin i nadane są im nazwy dla łatwego wyszczególnienia koloru. Album zwiera również indeks uzupełniony w wartości Munsella, wartości refleksów świetlnych i symbole dedykowane, które ilustrują adekwatne informacje nt. kolorów takie jak np.: do użytku wewnętrznego. Album zawiera także przewodnik połysku kolorów, który pokazuje i opisuje różne poziomy połysku i jaki to ma wpływ na kolory farb. Ten album jest szczególnie pomocny w przypadku określaniu który odcień koloru użyć, ponieważ mają one wielkość małych kawałków, mogą być ułożone jeden obok drugiego tak aby najlepiej zilustrować różnicę w gradacji kolorów.