Kredyt zaufania LEED


Kredyt zaufania LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) – projekty wiodące na rzecz oszczędności energii i ochrony środowiska

Wiele wykończeń z wykorzystaniem farb California Paints posiada kredyt zaufania LEED, i zdobędzie wartościowe punkty dot. Jakości Powietrza w ramach kategorii Jakości Środowiska Wewnętrznego LEED. Wytyczne dla poszczególnych programów można znaleźć w zakładce LEED strony internetowej Amerykańskiej Rady Ekologicznego Budynku (USGBC). Dodatkowo strona zawiera listę produktów nagrodzonych Kredytem Zaufania LEED.
 
System kategoryzacji budynków ekologicznych LEED (Przewodnictwo w projektach oszczędzających energię oraz dbających o środowisko), był po raz pierwszy wprowadzony przez Amerykańską Radę Ekologicznego Budynku w 1998 roku jako sposób na zachęcenie i rozwój wprowadzania praktyk ekologicznego budynku. LEED stał się docenionym systemem kategoryzacji budynków ekologicznych w Stanach Zjednoczonych. LEED promuje podejście do całego budynku poprzez rozpoznawanie wyników w pięciu kluczowych obszarach dot. zdrowia ludzi i kondycji środowiska: stały rozwój okolicy, oszczędności wody, efektywność energetyczna, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego. Projekty muszą spełnić pewne i osiągi w ramach każdej kategorii i dopiero wtedy są nagradzane, na podstawie liczby punktów które zdobędą: certyfikatem srebrnym, złotym lub platynowym. Znak LEED jest rozpoznawalnym dowodem na to, ze budynek jest przyjazny dla środowiska, przynosi oszczędności, a także stanowi zdrowe miejsce do życia i pracy.